Достапни линкови

Пакетот во Намибија тест за безбедноста на аеродромите?


Германскиот министер за внатрешни работи Томас Мајцер изјави дека сомнителниот пакет пронајден на аеродромот во Намибија со намера да биде поставен на лет за Германија е тест за безбедноста на аеродромите, но дека не знае кој стои во позадината.
Инцидентот се случи во средата ден откако Германија ја зголеми безбедноста поради загриженоста за можни терористички напади.
XS
SM
MD
LG