Достапни линкови

Двајца руски пилоти се спасиле при пад на нивниот авион


Руски ловец од типот Миг 31 денеска се урнал во близина на градот Перм, 1400 километри источно од Москва, јавуваат агенциите, додавајќи дека претходно двајцата пилоти успеале безбедно да се исфрлат од леталото. Како причина за несреќата се наведуваат технички проблеми.
XS
SM
MD
LG