Достапни линкови

Македонска делегација на самитот на НАТО


Македонска делегација предводена од претседателот Ѓорге Иванов и во чиј состав се министрите за надворешни работи и за одбрана Антонио Милошоски и Зоран Коњановски, денеска и утре ќе учествува на самитот на НАТО во Лисабон. Македонија е поканета како земја која учествува во мисијата на НАТО во Авганистан и како кандидат за членство во Алијансата. За време на Самитот ќе биде оддржана и средба на шефовите на делегациите на А5 земјите: Македонија, Албанија, Хрватска, Црна Гора и Босна и Херцеговина
XS
SM
MD
LG