Достапни линкови

Почнува Самитот на НАТО во Лисабон


Почнува дводневниот самит на НАТО во Лисабон. Се очекува главна тема на самитот на лидерите на 28 земји-членки на Алијансата да биде утврдувањето на рокот за намалување на бројот на странски војници во Авганистан. Ќе се разговара и за односите со Русија, иднината на Алијансата и антиракетната одбрана.
XS
SM
MD
LG