Достапни линкови

Утре средба Обама-Саакашвили


Белата куќа соопшти дека американскиот претседател Барак Обама утре ќе се сретне со неговиот грузиски колега Михаил Саакашвили на маргините на самитот на НАТО во Лисабон. Тоа ќе биде нивна прва билатерална средба, откако Обама стана претседател во јануари 2009 година.
XS
SM
MD
LG