Достапни линкови

Одобрен налогот за апсење на основачот на Викиликс


Шведскиот суд го одобри налогот за апсење на основачот на интернет страницата Викиликс Џулиан Асанж под обвинение за силување и сексуално малтретирање на две жени во Шведска. Асанж ги негира таквите обвинувања и додава дека обвинувањата имаат за цел да го дискредитираат. Викиликс објави илјадници американски тајни документи во врска со Ирак и Авганистан.
XS
SM
MD
LG