Достапни линкови

Обама ќе лобира за ратификација на СТАРТ во Сенатот


Американскиот претседател Барак Обама повика поранешни државни секретари за одбрана на состанок во Белата Куќа за да разговараат за важноста од ратификување новиот договор со Русија за намалување на нуклеарното вооружување. Обама сака да се ратификува договорот пред демократското мнозинство во Сенатот да се намали на 51 член, затоа што за ратификација се потребни се најмалку 67 гласа.
XS
SM
MD
LG