Достапни линкови

Пронајдена бомба во авион за Минхен


Германските власти пронајдоа бомба во багажот на авион што од аеродромот Виндхок во Намибиа требало да лета за Минхен.Претходно германските власти ги зголемија безбедносните мерки на аеродромите и железничките станици по најавите за можни терористички напади врз земјата.
XS
SM
MD
LG