Достапни линкови

Уапсен еден од водачите на италијанската Камора


Италијанската полиција синоќа го уапси Антонио Јовине, еден од најбараните водачи на криминалната група Камора. Тој беше во бегство 14 години и се смета за главен финансиер на Камора. Полицијата соопштува дека Јовине не пружал отопор при апсењето. Јовине е осуден во отсуство на казна доживотен затвор за убиство и криминални активности.
XS
SM
MD
LG