Достапни линкови

Србин го преплива Амазон за 46 дена


Србинот Давор Нововиќ го собори светскиот рекорд, го преплива Амазон за 46 дена. Нововиќ изјавил дека парите од наградата планира да ги подари на Краљево, градот што пред две недели беше разурнат од силен земјотерес. Тој за овој потег се подготвувал речиси 3 години а во својата кариера на маратонски пливач го препливал и Ла Манш.
XS
SM
MD
LG