Достапни линкови

Поплави на Крф, прогласена вонредна состојба


Локалните власти на грчкиот остров Крф прогласија вонредна состојба поради поројните дождови кои предизвикаа поплави . Засега нема информации за евентуални жртви. Дистрибуцијата на електрична енергија е во прекин, причинета е голема материјана штета и противпожарните служби добиле стотици повици за помош и евакуација
XS
SM
MD
LG