Достапни линкови

Еврото под товар на ирската финансиска криза?


Еврото денеска се движи околу 1.35 во однос на американскиот долар по состанокот на министерот за финансии на ЕУ кој заврши без конкретен договор за финансиската криза во Ирска.
Еврото, како што се проценува, е под товарот на стравот дека на презадолжената Ирска ќе и биде неопходна помош на која Даблин сега се противи.
XS
SM
MD
LG