Достапни линкови

Венчавката на принцот Вилијам со финансиски ефект за Британија


Венчавката меѓу британскиот принц Вилијам и Кејт Мидлтон следната година ке и донесе речиси милијарда долари на економијата на земјата. Ова го прoценува организацијата Вердикт посочувајки пред се на ефектите врз туризмот и добра воља меѓу потрошувачите.
XS
SM
MD
LG