Достапни линкови

„Трговецот на смрта“ Виктор Бут пристигна во Њујорк


Рускиот дилер со оружје Виктор Бут од Тајланд пристигна во Њујорк каде што ќе се соочи со обвиненија за тероризам. 46 годишниот Бут, познат како Трговец на смрта е обвинет за трговија на оружје на диктаторски режими во Афика и Блискиот Исток.
Тајланд го екстрадираше на САД и покрај противењето на Москва.
XS
SM
MD
LG