Достапни линкови

Папуљас во посета на Бугарија


Грчкиот претседател Каролос Папуљас денеска заминува во официјална посета на Бугарија. За време на дводневниот престој во Софија предвидено е Папуљас да се сретне со својот бугарски колега Георги Прванов и со премиерот Бојко Борисов.
XS
SM
MD
LG