Достапни линкови

Уапсен братот на Дарко Шариќ во Црна Гора


Црногорската полиција денеска соопшти дека е уапсен Душко Шариќ, брат на Дарко Шариќ обвинет за шверц на два тона кокаин од САД. Во соопштението е наведено дека се уапсени и двајца српски државјани по потерница од Интерпол. Црна Гора најави дека ќе продилжи со потрагата по лица за кои е објавена меѓународна потерница.
XS
SM
MD
LG