Достапни линкови

Русија ќе му подари тенкови и хеликоптери на Либан


Русија ќе му подари на Либан бесплатна воена помош во хеликоптери, тенкови, и различни видови муниција. Ова го соопштија од кабинетот на либанскиот претседател Саад Харири по неговата средба со рускиот премиер Владимир Путин во Москва.
Од друга страна, како што јавуваат новинските агенции, дваjца американски Конгресмени решиле да ја подрржат одлуката на САД за помош вредна 100 милиони долари наменета за либанската војска.
XS
SM
MD
LG