Достапни линкови

Британскиот принц Вилијам ќе се жени


Британскиот принц Вилијам идната година ќе се ожени со неговата долгогодишна девојка Кејт Мидлтон. Официјални претставници на кралството соопштија дека парот се вери минатиот месец за време на нивниот одмор во Кенија. Идниот брачен пар се запознал за време на нивните студии на Универитетот Св. Андреј во Шкотска пред 8 години. Принцот и неговата идна сопруга имаат по 28 години.
XS
SM
MD
LG