Достапни линкови

Британска компензација за Гуантанамо затворениците


Британските медиуми јавуваат дека владата во Лондон ќе им исплати милиони фунти компензација на поранешните затвореници во американскиот воен затвор Гуанатанамо на Куба. Кабинетот на премиерот Дејвид Камерон соопшти дека во текот на денов за ова писмено ќе го информира парламентот. Неколкумина британци со пакистанско потекло изјавија дека биле злоставувани во затворот и оти затоа бараат оштета.
XS
SM
MD
LG