Достапни линкови

Декларација за фер избори во Косово


Партиите кои учествуваат на вонредните парламентарни избори во Косово закажани за 12 декември потпишаа декларација за спроведување фер и демократски избори. Тие соопштија дека ќе ги почитуваат потпишаните начела и оти ќе ги промовираат декларацијата и правилата утврдени со законите. Специјалниот претставник на Европската унија во Косово Питер Фејт го поздрави нивниот чекор.
XS
SM
MD
LG