Достапни линкови

Тадиќ : Србија ќе направи се, за да ги уапси Младиќ и Хаџиќ


Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска се сретна со главниот обвинител на Хашкиот трибунал, Серж Брамерц , кој е во посета на Белград. Во соопштението од претседателскиот кабинет е наведено дека Тадиќ го известил Брамерц дека Србија ќе продолжи да прави се што може за да ги лоцира и уапси Ратко Младиќ и Горан Хаџиќ.
XS
SM
MD
LG