Достапни линкови

Најмалку 42 лица загинале при пожар во Кина


Најмалку 42 лица загинале а над 90 се повредени при пожар кој настанал во 30-катница во Шангај, јавува државната кинеска новинска агенција. Околу 60 против пожарни возила учествуваа во гасењето на пожарот.Опожарената зграда се наоѓа во најгусто населениот дел од градот.
XS
SM
MD
LG