Достапни линкови

Омар: Талибанците не водат мировни преговори со Авганистанската Влада


Талибанскиот лидер Мулах Мохамед Омар негира дека бунтовниците водат отворени разговори со авганистанската Влада. Тој додаде дека мировните разговори меѓу Талибанците и Авганистанката влада се „ неоснова пропаганда“ која што, како што вели, ја шири „непријателот“ затоа што Талибанците победуваат во борбата со странските воени трупи.
XS
SM
MD
LG