Достапни линкови

Брамерц во Белград бара апсење на Младиќ


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал, Серж Брамерц е во посета на Белград за да ги процени напорите на Србија за апсење на воените злосторници, вклучувајки го и клучниот, Ратко Младиќ. Тоа е и основниот услов за напредокот на Србија кон Европската Унија. Брамерц претходно ја критикуваше Србија дека на вложува доволно напори за апсење на воените злосторници, а Блеград го демантира ваквиот став.
XS
SM
MD
LG