Достапни линкови

Несогласувања Карзаи - Петреус


Командантот на американските и НАТО силите во Авганистан, генерал Дејвид Петреус предупреди дека последните критики од авганистанскиот претседател Хамид Карзаи за американската стратегија во Авганистан, ги поткопува воените напори во таа земја. Карзаи во едно интервју изјави дека би сакал американските сили да бидат помалку видливи на теренот и да престанат со ноќните упади во авганистански домови.
XS
SM
MD
LG