Достапни линкови

Двајца загинати во експлозија во Пакистан


Двајца загинаа во експлозија во северозападниот дел на Пакистан, соопштија од пакистанската полиција. Тројца биле повредени во експлозијата во областа Адезаи, на 20 километри од Пешавар. Инцидентот се случил во близина на куќата на покојниот анти-талибански старешина Абдул Малик.
XS
SM
MD
LG