Достапни линкови

Грчката социјалистичка партија доби градоначалничко место во Атина


Социјалистичката партија во Грција вчера победи во градоначалничката трка во Атина, за прв пат по 24 години. Гиоргос Каминис денеска беше прогласен за победник на изборите откако претставникот на конзервативната партија Никитас Какламанис го призна поразот.
XS
SM
MD
LG