Достапни линкови

Од денеска задолжително е носење зимска опрема во возилата


Денека започнува примената на законската обврска за задолжително носење на зимска опрема во моторните возила. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека, согласно Законот за безбедност во сообраќајот, возачите мора да имаат зимска опрема во возилата се` до петнаесетти март идната година.
XS
SM
MD
LG