Достапни линкови

Седуммина загинати во експлозија во хотел во Мексико


Најмалку седуммина загинаа во експлозија во хотел во Мексико. Според официјални извори, загинатите биле туристи од Канада. Уште седумнаесетмина биле повредени во експлозијата во хотелот „Плаја дел Кармен“. Според првичните информации од истрагата, експлозијата била предизвикана од акумулација на плин под подот во ресторанот на хотелот.
XS
SM
MD
LG