Достапни линкови

Се зголемува бројот на Севернокорејци кои мигрираат во Јужна Кореа


Се зголемува бројот на севернокорејски државјани кои бегаат во Јужна кореа, соопштија јужнокорејските власти. Во изминативе три години, повеќе од 10.000 севернокорејци пребегале во Јужна Кореа, соопштија од јужнокорејските министерства. Вакви миграции, како што покажуваат податоците на министерствата, биле регистрирани кон крајот на Корејската војна.
XS
SM
MD
LG