Достапни линкови

Петмина војници на НАТО загинаа во Авганистан


НАТО соопшти дека петмина странски војници загинале денеска во Авганистан. Два војника загинале при експлозија на бомба во јужниот дел на земјата додека другите тројца загинале при бунтовнички напад во источниот дел на Авганистан. Според податоците на новинската агенција Франс Пресс само годинава вкупно загинале 641 странски војник во Авганистан.
XS
SM
MD
LG