Достапни линкови

Киднапиран авганистански дипломат по две години заложништво ослободен


Авганистанските власти соопштија дека авганистански дипломат кој две години помина како заложник на вооружени лица во Пакистан, е ослободен. Авганистанското министертво за надворешни работи соопшти дека авганистанскиот амбасадор во Пакистан, генерал Абдул Калиќ Фарафи вчера беше пуштен на слобода и сега е со неговото семејство. Во соопштението е наведено дека амбасадорот и се заблагодарува на пакистанската влада за соработката и помошта што ја понудила за негово ослободување.
XS
SM
MD
LG