Достапни линкови

Вооружена пресметка во Дагестан


Руската полиција соопшти дека тројца милитанти загинале при вооружена пресметка во Дагестан. Според полицискиот извештај еден од убиените милитанти бил поврзан со познат бомбаш самоубиец кој минатиот септември уби четворица војници. Дагестан е познат како „рај за милитанти“ и во последниве неколку месеци во тој регион е регистриран пораст на насилство.
XS
SM
MD
LG