Достапни линкови

Медведев: Самиот во Лисабон ќе ги подобри односите на НАТО и Русија


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска изјави дека самитот во Лисабон ќе го означи подобрувањето на односите на НАТО и Русија. Ова Медведев го изјави по средбата со американскиот претседател Барак Обама на маргините на Азиско Пацифичкиот Економски форум во Јокохами.
НАТО самитот ќе биде оддржан на 19 и 20 ноември во главниот град на Португалија.
XS
SM
MD
LG