Достапни линкови

Вооружена пресметка во Пакистан, 6 милитанти загинале


Пакистанската војска денеска соопшти дека безбедносните сили при вооружена пресметка убиле 6 милитанти во долината Сват која се смета за поранешно талибанско упориште во северозападниот дел на земјата. Во соопштението е наведено дека пресметката настанала откако вооружени милитанти нападнале еден контролен пукт, при што безбедносните сили возвратиле. И покрај големата воена операција во таа област се уште периодично има појави на насилство.
XS
SM
MD
LG