Достапни линкови

Протести во Мадрид поради кршење на човекови права


Неколку илјади луѓе денеска во Мадрид протестираа против неодамнешната акција на мароканската власт во овој дел на северозападна Африка, при што загинаа 12 луѓе.
Демонстрантите ја обвинуваа Шпанија дека е виновна што не завземала цврст став во одбрана на човековите права кои мароканската полиција, постојано ги кршела во таа област.
XS
SM
MD
LG