Достапни линкови

Црна Гора ќе испрати уште 4 војници во мисијата ИСАФ


Црногорското министертво за одбрана соопшти дека ќе испрати уште 4 војници во мировната мисија во Авганистан. Во септември Црна Гора испрати 32 војника во северниот дел на Авганистан каде војниците се ангажирни да ја обезбедуваат воената база.
XS
SM
MD
LG