Достапни линкови

Бомба од Втора Светска Војна во блиниза на брегот на Охридско Езеро


Граѓаните во Охрид на само пет метри од брегот на езерото забележаа неексплодирана рачна граната, за која се претпоставува дека е од Втората светска војна јавува новинската агенција МИА. Се очекува наскоро надлежните служби да ја отстранат бомбата.
Се работи за рачна граната која се наоѓа на длабочина од околу половина метар од десната страна на рекреативниот мост пред хотелот Палас.
XS
SM
MD
LG