Достапни линкови

Мнозинството Хрвати се против членството во ЕУ


Поддршката на Хрватите за влез во Унијата изнесува 38 насто додека против се 43 проценти што е најниското ниво досега, се наведува во истражувањето на „Балкан Монитор“ кое во среда ќе биде официјално претставено во Брисел.
Хрватска е единствената држава од Балканот која во моментов преговара за влез во ЕУ.
Од друга страна, дури 87 отсто од жителите на Косово сакаат нивната земја да влезе во ЕУ“, пишува „Јутарњи лист“ од Брисел.
XS
SM
MD
LG