Достапни линкови

Во Скопје се одбележува 13 Ноември денот на ослободувањето


Денеска во Скопје се одбележува 13 Ноември денот на ослобудувањето на градот од германските окупаторски сили во Втората Светска Војна. По тој повод во Скопје ке бидат одржани низа манифестации а на централната во Домот на АРМ ќе бидат врачени наградите 13 Номеври.
XS
SM
MD
LG