Достапни линкови

Во Кундуз при бомбашки напад убиени 8, а ранети 18 лица


Бомбаш самоубиец на мотор на пазар во Кундуз – Авганистан, убил 8 и ранил 18 лица.
Меѓу загинатите има и двајца полициајци, а ,според локалните власти, цел на нападот бил командантот на про - владината полиција Абдул Манан, кој, исто така, загинал во нападот.
XS
SM
MD
LG