Достапни линкови

Франција против влегувањето на Романија и Бугарија во Шенген


Франција денеска оцени дека Бугарија и Романија не прават доволно за заштита на границите и не би требало да им се дозволи да влезат во Шенген Зоната, најмалку до јули наредната година. Портпарол на француското министерство за надворешни работи изјави дека Бугарија и Романија направиле извесен прогрес, но оти сеуште не ги исполнуваат нормите на Европската Унија по ова прашање.
XS
SM
MD
LG