Достапни линкови

ЕУ бара од Албанија почитување на правилата за визна либерализација


Еврокомесарката за внатрешни работи Сесилија Малстром во Тирана ке информира за значењето на визната либерализација која ја доби оваа земја.
Таа ќе го пренесе ставот на ЕУ да не се дозволи повторување на истата ситуација како онаа со Македонија и со Србија , кога стотици граѓани бараа азил во земјите од ЕУ.
Одлуката за визна либералзиација за албанските граѓани ќе стапи во сила од 15 декември.
XS
SM
MD
LG