Достапни линкови

За парламентарните избори на Косово - 29 листи


За вонредните парламентарни избори на Косово, закажани за 12-ти декември, се пријавени 29 листи со кандидати, меѓу кои и 10 на српската заедница. Рокот за кандидирање истече ноќеска на полноќ.
XS
SM
MD
LG