Достапни линкови

Русија се надева дека САД ќе го ратификува договорт СТАРТ


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изрази надеж дека внатрешната политика во Соединетите Држави нема да доведе до блокада на ратификацијата на новиот договор СТАРТ. Лавров оцени дека овој договор за ограничување на стратегиското вооружување ќе биде одобрен во американскиот Конгрес до крајот на годинава. Лавров ја изрази и готовноста на Русија за соработка со НАТО во анти ракетниот штит.
XS
SM
MD
LG