Достапни линкови

Обама го поздрави договорот за новата влада на Ирак


Американскиот претседател Барак Обама денеска го поздрави договорот за поделба на власта во Ирак. На прес конференцијата во Сеул, Обама оцени дека тоа е уште еден важен чекор напред во историјата на модерен Ирак, а новата влада ќе ја одразува волјата на ирачкиот народ.
XS
SM
MD
LG