Достапни линкови

Повлечена пресудата на новинарот Фатуљев


Судот на Aзербеџан ја отфрли пресудата за клевета, како и за потикнување на меѓународна омраза и тероризам на новинарот Ејнула Фатуљев, по сугестијата од Европскиот суд за човекови права. Фатуљев беше осуден во 2007 година и тој и натаму ќе остане во затвор, под друго обвинение за поседување на дрога.
XS
SM
MD
LG