Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 6 до 13, а дневната од 16 до 21 степен. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 19 степени.
XS
SM
MD
LG