Достапни линкови

Наумовски: Името е пречка за почеток на преговори со ЕУ


Вицепремирот за европски прашања Васко Наумовски денеска изјави дека две третини од оценките во Извештајот на Европската Комисија се исти или подобри во однос на ланскиот.Тој дададе дека единствена пречка за започнување на преговорите претставува името, како што вели Владата не се крие позади тоа и понатаму ќе продолжи со реформите.
XS
SM
MD
LG