Достапни линкови

Најмалку 5 милитанти загинале во Пакистан


Пакистанските разузнавачки сили соопштија дека американски беспилотни летала испукале ракети при што загинале најмалку 5 милитанти во близина на границата со Авганситан.Тој регион е засолниште на Талибанци и припадници на Ал Каеда.
САД неодамна ги интезивираше ракетните напади од беспилотни летала против осомничени исламски милитанти во племенските региони на Пакистан. Само во септември при 40тина ракетни напади загинале околу 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG